Literatura o chovu slepic

Literatury o chovu slepic je poměrně široký výběr. Pokud nepotřebujete vysloveně odborné informace, bohatě vám postačí encyklopedie a lexikony slepic, které se běžně prodávají v kamenných knihkupectvích a na internetu. Velké množství zajímavých informací o chovu drůbeže najdete také na serveru ifauna.cz. Knihy z vydavatelství REBO bývají za dobrou cenu k dostání přímo na jejich stránkách, zbývající knihy je možné objednat v každém větším internetovém knihkupectví, případně v e-shopech specializovaných na chovatelskou literaturu.

 

Encyklopedie slepic – Esther Verhoef-Verhallen, Aad Rijs

Encyklopedie slepicEncyklopedie slepic je určena laikům, kteří sice nemají s chovem slepic žádné zkušenosti, avšak kteří by si chtěli nějakého pěkného opeřence pořídit. Přináší praktické poznatky týkající se historie slepic, nákupu zvířat, jejich ustájení, krmení a snášky. Informuje o jejich nejběžnějších chorobách a odchylkách, o rozmnožování i stavbě těla a uvádí přehled možných zbarvení a kreseb peří. Celkem je zde představeno slovem i obrazem 125 plemen slepic, která jsou rozdělena jednak na plemena velká, jednak na zakrslá a zdrobnělá a dále pak na plemena nosná, masná, plemena s kombinovanou užitkovostí a plemena bojovná a okrasná. V popisech jednotlivých plemen jsou zdůrazněny typické vlastnosti důležité pro budoucího majitele takového zvířete, dále jsou zde popsány vnější znaky, původ plemene a barevné variety. Text všeobecné části i části s popisy jednotlivých plemen doprovázejí barevné fotografie slepic nejrůznějších plemen i variet. Vydal: Rebo Productions CZ; rozměr: 165 x 235 mm; 336 stran, cena na internetu 199 – 345 Kč.

Slepice – Esther Verhoef

Příručka chov slepicKniha z edice „Příručka mladého chovatele“. Chov slepic je na vzestupu. Na venkovských statcích se tato hospodářská drůbež chovala odjakživa, nyní se však stále více chová i v (městských) zahradách. Ačkoliv jsou slepice většinou nenáročná zvířata – vděčně spotřebují zbytky zeleniny a chleba a odmění vás za to čerstvými vejci – je přesto třeba se o ně starat. V této příručce pro začínající chovatele naleznete spoustu odpovědí na mnoho otázek, ale i tipy jak na to. Vydal: Rebo Productions CZ; rozměr: 163 x 23 mm; 64 stran, cena na internetu: 39 až 99 Kč. 

 

Lexikon slepice

Lexikon slepiceABC chovatele drůbeže. Podrobný přehled nosných a masných plemen, plemen s kombinovanou užitkovostí a bojových a okrasných plemen. Základní informace o každém plemeni: původ, masná hmotnost, nosnost slepic, barva vajec. Chov a krmení slepic, péče o jednotlivá plemena,krásné barevné fotografie. Vydal: Rebo Productions CZ; rozměr: 150 x 175 mm; 284 stran, cena na internetu 149 až 269 Kč.

 

 

Kapesní atlas slepic a zakrslých slepic – Horst Schmidt

Kapesní atlas slepicKniha je určena chovatelům, přátelům zvířat, biologům a vědcům, zabývajícím se domácími zvířaty. Čtenář získá důležité informace o původu a vývoji plemen slepic a zakrslých slepic, o typických znacích a zvláštnostech. Obrazová grafika dává přehled o tělesné hmotnosti i užitkových vlastnostech. Překvapující zajímavosti: Historie dlouhá 3000 let (Malajky) . Atraktivní, okrasné, nádherně opeřené (Fénixky). Válku přežila jediná slepice z plemena (Zdrobnělé velsumky). Na výstavách obdivované i odmítané (Holokrčky). Extrémně dlouhý ocas: až 13 metrů (Onagadori) . Slepice přítulná ke svému chovateli (Orlovka) . Chomáč peří, spíše hračka pro děti (Hedvábničky). Kohoutův hlas trvá 23 sekund (Tomaru). Kniha obsahuje 366 fotografií, užitečné piktogramy: hmotnost,velikost kroužku, snášku, kvalita užitku. Vydal: Víkend; rozměr: 195 x 130 mm; 191 stran, cena na internetu 283 až 319 Kč.

 

Slepice: Chov a plemena – Schille Hans-Joachim

Slepice: Chov a plemenaTato praktická příručka pro chovatele slepic obsahuje celostránkové barevné fotografie, vzorové popisy, typické rysy jednotlivých plemen, způsoby odchovu, krmení, zpracování produktů i užitečné informace o možných zdravotních problémech, cizopasnících, očkování ad. Vydal: Ikar; rozměr: 178 x 153 mm; 288 stran, cena na internetu 201 až 249 Kč.