Jak nakvočit slepici?

Dobry den, mám dotaz….jsou nějaké „babské“ nebo i jiné rady,jak nakvočit slepici? Je to uz zaslouzila kvočna,ale seda na hnizdo dost pozde a s příchodem zimy jsou kuřátka ještě moc malá,chteli bychom aby sedla dříve.dekuji

Město: město Albrechtice

Email: TetaTera@email.cz

3 Responses to “Jak nakvočit slepici?”

 1. Přeju pěkný den. U nás se rozšířila informace, že slepice nemají dostávat cukety, neb po nich údajně nenesou. Můžete někdo potvrdit a nebo vyvrátit tuto informaci? Děkuji.

 2. Dobrý den,chtěla bych se zeptat,narodila se nám kuřata a mají jakoby ochrnuté nohy a nemůžou chodit.Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

 3. Nejsem zkušený chovatel slepic (svým způsobem znovu začínám), ale znám dostatečně jak fungují těla živých tvorů (na buněčné úrovni) a myslím že jediná šance je vhodnou stravou, přiměřeným pohybem, sluníčkem (prostředím obecně), spokojeností,…

  Co se stravy týká, pokud není vyžraná (to by také byl problém), tak jí zkuste dodat následující:

  - Přidejte do vody vitamín C, nebojte se dát klidně i 4 g/1 litr, a ještě jí přidat do žrádla (na 1 zdravou slepici dávám asi 130 mg)
  - Dopřejte jí například pohanku, cibuli,… jsou v nich látky které se doplňují s tím vitamínem C i bílkoviny, nakličte trochu obilí, čočku
  - Můžete slepicím udělat i zákvas ze šrotu
  - Nabídněte jí nadrcené skořápky
  - Přidejte jí do stravy více bílkovin a ne jen z obilovin, vůbec už né ze sóji (naklepejte kosti, hoďte jim flák masa – seberte klidně kočce myš, tvaroh, zkvašené mléko,…)

  - Dopřejte jí dostatek esenciálních mastných kyselin (dyňová semena, slunečnicová semena, len, sezamová semínka)
  - Můžete jí udělat něco na způsob patlaniny paní Budwig (těsně před žrádlem pomelte něco lněných semen a ihned je smíchejte s tvarohem či jogurtem či kefírem, opravdu pořádně promíchat… http://www.uspesna-lecba.cz/lnene-seminko/). Tím jim dopřejete jak dostatek bílkovin, tak dostatek dobře využitelných mastných kyselin. Většina lidí zaznamená změnu po 2-4 dnech.

  - Ať má dostatek zelených rostlin, můžete jí zkusit něco nastříhat i do žrádla

  - Pokud žrádlo vaříte přejděte na co nejvíce syrovou stravu
  - Dopřejte jí dostatek čisté a opravdu kvalitní vody

  - Přidejte jí/jim do žrádla vitamín B6 (pyridoxin) v množství klidně i 10mg/den (
  pro 1-5 slepice) po dobu dvou dnů, pak dávku zmenšit a dát tak 2x týdně (zatím nemohu doporučit trvale, tedy jen po dobu rekonvalescence)
  - Přidejte jí/jim do žrádla vitamín B12 (kyanokobalamin), stejně jako vitamín B6 ale tentokrát uvažujte o množství 0,5mg (500 mikro gramů)

  - Podobně jim/jí klidně přidejte jód, selen, zinek, hořčík, železo v polovičních dávkách které byste užil sám na 1-5 slepice jednou denně po dobu například týdne a následně dvakrát týdně.

  To je jediný způsob který může vaší slepičce ještě pomoci. Jenže výsledek se může dostavit klidně až za nějakou dobu. U lidí když zkvalitní stravu, většinou až po třech měsích.

  Dobré je že když se budete starat o jednu pipku bude to benefit (kvůli snadnosti dávkování) i pro ostatní. DObrá strava je prostě základ. A opravdu nepodceňujte kvalitu vody. Chcete-li mít jistotu tak vodu filtrujte či dávejte dešťovku, a kontrolujte kvalitu alespoň dvakrát denně. Při uvedeném obohacení stravy začne slepice i více detoxikovat.

  Co se detoxikace týká, tak čisté tělo je obecně klíčem ke zdraví. Pokud máte doma například chlorelu můžete jí zkusit přidat 0,5 g (500 mg) na slepici a den, do jednoho žrádla, opět bez vitamínu C. Nebo jim přisypte kurkumu.

  Vše co je zde uvedeno je myšleno do žrádla které slepice sežerou tak do hodiny, ne aby to bylo přidáno do krmítka které jim slouží celodenně.

  Je mi jasné že můj popis je zmatečný, ale nedokáži v tomhle příspěvku popsat více. Každé tělo prostě potřebuje určité minerály, vitamíny,… a strava většiny lidí i chovaných zvířat je nemá k dispozici. Tu syrovou stravu nepodceňujte, je plná enzymů. Pokud tu tedy někdo doporučuje cukety, dyně… také si myslím že to je velmi vhodný zdroj jak dodat tělu co potřebuje. Můžete zkusit i květy kopřiv, ty jsou osvědčené pro zvýšení snůšky, zmíněný len se zase projevuje na velikosti vajec,…

Leave a Reply