Slepice na paprice – základní recept

1 slepice nebo 4 slepičí nohy, 1/4 l smetany, 1 velká cibule, olej, hl. mouka, sladká paprika, 1 slepičí bujón, sůl

Slepici rozčtvrtíme a potřeme solí. V papiňáku osmahneme na oleji nakrájenou cibulku až zesklovatí, zaprášíme sladkou paprikou, necháme lehce zpěnit a zalejeme vodou. Vložíme čtvrtky slepice i s kůží a slepičí bujón. Přikrejeme víkem a vaříme asi 30 minut. Poté slepici vyjmeme, obereme z kostí a zbavíme kůže. Do šťávy vlejeme smetanu a mouku rozkvedlanou buď v té smetaně, nebo ve vodě a necháme asi 20 min. povařit. Omáčku můžeme zjemnit kouskem másla, popřípadě dosolíme. Poté vložíme obrané maso. Podáváme s houskovým knedlíkem.

3 Responses to “Slepice na paprice – základní recept”

  1. Tak pokud vaříte slepici 30min tak jste frajeři a maso si pak melete v mlínku aby bylo měké co? Neblázněte tu lidi blbostma 30 minut mužete vařit tak holoubě, nebo tzv. chemická kuřata která rostou 25 dní a maj tak 1,5kg. Vzpamatujte se a přemýšlejte než něco napíšete..

  2. Dobrý den, děkuji za poznámku, 30 minut vaření by v normálním hrnci opravdu nestačilo, zde se ale jedná o recept pro papiňák….

  3. Dobrý den,
    Martin má pravdu, já dělám slepici taky v papiňáku a půl hodiny je fakt málo, právě jsem ji dala ještě na půl hodiny, snad změkne. A je to poctivá 3letá slepice, která je z našeho domácího chovu. Takže vařit určitě déle!

Leave a Reply